MPC 2013

MPC Salomon 2013, editia a VIII a Maratonului Piatra Craiului Salomon nu a avut loc ca de obicei in prima sambata a lui octombrie ci in data de 2 noiembrie datorita conditiilor meteo nefavobile.

Astazi vremea a fost perfecta pentru o alergare de toamna, iar concurentii pe masura.

Castigatorul Maraton Piatra Craiului 2013 a fost anul acesta un veteran al acestui concurs, Bostan Adrian, iar pe locul doi s-a clasat zarnesteanul Manea Silviu Ionut.

Bostan Adrian castigator-mpc-2013 Maraton Piatra Craiului - Salomon 2013

Iulia Gainariu castigatoare-mpc-2013-fete Maraton Piatra Craiului - Salomon 2013

Manea Silviu Ionut -locul-2-mpc-2013 Maraton Piatra Craiului - Salomon 2013

rose-marie-alexandru-itu-mpc-2013 Maraton Piatra Craiului - Salomon 2013

Lista castigatorilor Maraton Piatra Craiului 2013 Salomon este :

OPEN Feminin / women
1. Gainariu Iulia, Zarnesti – 04:35:38
2. Mica Ioana, Cluj Napoca – 05:27:57
3. Dobre Alexandra, Zarnesti – 05:35:41

OPEN Masculin / men
1. Bostan Adrian, Bucuresti – 03:54:41
2. Manea Silviu, Zarnesti – 03:56:15
3. Balan Silviu, Sacele – 03:59:42

Feminin 18-29 / women
1. Gainariu Iulia, Zarnesti – 04:35:38
2. Dobre Alexandra, Zarnesti – 05:35:41
3. Itu Rose-Marie, Zarnesti – 06:15:54

Feminin 30-39 / women
1. Mica Ioana, Cluj Napoca – 05:27:57
2. Bajenaru Raluca Michaela – 05:53:41
3. David Cornelia – 06:02:52

Feminin 40-49 / women
1. Marin Daniela, Brasov – 05:36:17
2. Dan Andreea, Zarnesti – 06:07:03
3. Ciulei Ioana, Brasov – 06:31:05

Masculin 18-29 / men
1. Bostan Adrian, Bucuresti – 03:54:41
2. Balan Silviu, Sacele – 03:59:42
3. Vlad Florin Danut, Bucuresti – 04:04:47

Masculin 30-39 / men
1. Manea Silviu, Zarnesti – 03:56:15
2. Galiteanu Ionut, Zarnesti – 04:02:38
3. Munteanu Florin, Bucuresti – 04:12:17

Masculin 40-49 / men
1. Neagoe Ion, Brasov – 04:20:12
2. Sarosi Iosif, Santamaria Orlea – 04:45:09
3. Blajiu Gheorghe, Rasnov – 04:56:21

Masculin 50-59 / men
1. Sangeorzan Lazar, Oradea – 05:16:42
2. Ghitoc Liviu, Brasov – 05:52:24
3. Mocanu Alexe, Bucuresti – 06:02:39

Masculin 60-69 / men
1. Moraru Gheorghe, Brasov – 06:11:41
2. Dinu Gheorghe, Brasov – 06:30:41
3. Curcan Costica, Brasov – 06:43:55

Masculin 70+ / men
1. Chiurlea Cristian, Bucuresti – 08:11:01

Categoria Speciala / special category
1. Suciu Ladislau, Uricani – 04:27:47
2. Dumitrescu Andrei, Brasov – 04:30:23
3. Jinga Nicusor, Zarnesti – 04:34:30

Lista completa o gasiti pe siteul oficial Carpathian Man .

Lost Password